Witam w Kazam, gdzie niewyobrażalne horrory to poranna codzienność („Ostatni smokobójca”)

http://someculturewithme.blogspot.com/2015/06/witam-w-kazam-gdzie-niewyobrazalne.html

Jennifer Strange jest prawie szesnastoletnią znajdą, która po zniknięciu Pana Zambiniego pełni funkcję prezesa w Kazam, organizacji, której podlegają czarodzieje różnej maści. Niespodziewanie wszystkich jasnowidzów w Królestwie Snodda zaczynają nawiedzać prorocze wizje, w których widzą śmierć ostatniego żyjącego smoka – Malccassiona. Wraz z nimi rośnie magiczna energia, której moc przez setki lat niesamowicie zmalała. Co z tym wszystkim ma wspólnego ostatni smok, którego śmierć została przepowiedziana setki lat temu?
Zobacz więcej >

Courtship Book TAG

http://someculturewithme.blogspot.com/2015/06/courtship-book-tag.html

 Dzisiaj zapraszam Was na Zalotny Tag Książkowy, do którego nominowała mnie Oxuria, za co serdecznie dziękuję.        
Zobacz więcej >

Korespondencja godna szerszego grona odbiorców („Listy Niezapomniane”)

http://someculturewithme.blogspot.com/2015/06/korespondencja-godna-szerszego-grona.html

W dobie komputerów, Internetu i zaawansowanych technologii sztuka pisania listów zanika i to bardzo szybko. Mówię tu o tradycyjnych, spisanych na kartkach papieru wiadomościach, które z czasem odeszły w kąt, a ludzie o nich zapomnieli.
Zobacz więcej >

Co przyniesie lipiec?

http://someculturewithme.blogspot.com/
 Lipiec! Kto nie może się doczekać? Dla mnie, nareszcie zaczynają się wakacje i wiem, że będę miała dużo czasu na czytanie. Nie mogę się doczekać, nie tylko wakacji, ale i książek, które pojawią się w lipcu. Na szczęście jest ich tylko dwanaście, dlatego mam nadzieję, że w tym miesiącu uda mi się nadrobić czytelnicze zaległości.
Zobacz więcej >

Czas odzyskać, co nasze

http://someculturewithme.blogspot.com/2015/06/czas-odzyskac-co-nasze-zakon-mimow.html
Na pewno znacie to uczucie, gdy po przeczytaniu genialnej książki chcecie jak najszybciej sięgnąć po jej kontynuację. W takiej sytuacji znalazłam się po przeczytaniu Czasu Żniw. Z jednej strony chciałam jak najszybciej sięgnąć po Zakon Mimów, jednocześnie odkładałam ten moment, bo wiedziałam, że na trzecią część serii będzie trzeba czekać kolejny rok. Pragnienie poznania dalszych losów Paige wzięła jednak górę i z wielkim zapałem zabrałam się za drugi tom.
Zobacz więcej >

BOOKATHON, czyli maraton czytelniczy + mój TBR

http://someculturewithme.blogspot.com/2015/06/bookathon-czyli-maraton-czytelniczy-moj.html
Słyszeliście o Bookathonie? Co za pytanie, na pewno słyszeliście, a jeśli nie, jest to maraton czytelniczy zorganizowany przez trzy świetne blogerki/vlogerki. Przez cały tydzień będę starał się, tak jak przypuszczam wielu z Was wykonać siedem wyzwań, które są bardzo ciekawe. Uważam, że to świetna sprawa, możemy sprawdzić swoje możliwości, dobrze się przy tym bawiąc i wymieniając zdania z innymi zapalonymi książkoholikami. Zajrzyjcie na facebooka.
Zobacz więcej >

Ból podkreśla piękno


Zastanawialiście się kiedyś, co łączy książki, w których głównym wątkiem jest walka dobra ze złem? Odpowiedź sama się nasuwa, a mianowicie dobro zawsze wygrywa. Głównym bohaterem pokonuje wszystkich swoich wrogów, by zatriumfować, ponieważ dobro musi zwyciężyć. Pierwszy raz spotkałam się z książką, w której główny bohater jest zły, nie dobry, ale zły. Nie chce ratować świata, wręcz przeciwnie robi wszystko by siać postrach i zniszczenie. Czy taki zabieg okazał się dobrym pomysłem?
Zobacz więcej >

5 książek na lato


Pamiętacie jeszcze 5 książek na wiosnę? Dziś przychodzę do Was z letnią odsłoną tego cyklu. Słońce już grzało, ale pojawiły się również burzę. Przedstawię Wam pięć książek, które dobrze sprawdzą się jako lektury na lato, zarówno na upalne dni, jak i te, gdy na niebie pojawią się ciemne chmury.
Zobacz więcej >

Na granicy szaleństwa („Granice szaleństwa")


Po dwunastu latach od śmierci swojej żony Helen, Pendergast odkrywa, że wypadek na polowaniu, był tak naprawdę zaplanowanym z zimną krwią morderstwem. Wraz z porucznikiem D'Agostą pragnie za wszelką cenę znaleźć i ukarać mordercę. Badając przeszłość swojej ukochanej żony, Pendergast odkrywa sekrety, które Helen chciała przed nim zataić. Okazuje się, że miała obsesję na punkcie XIX-wiecznego malarza i desperacko poszukiwała jego zaginionego dzieła.
Zobacz więcej >

Kiedy dobro śpi, budzi się ciemność („Nethergrim. Otchłanny")


W czasie wielkiej wojny, która miała miejsce lata temu, odważny rycerz Tristan i sławny mag Vithric, razem z Johnem Marshallem pokonali uosobienie zła, Nethergrima, inaczej zwanego Otchłannym. Jako jedyni powrócili z wyprawy do jego kryjówki, a po dziś dzień śpiewane są pieśni na ich cześć. Jednak po tak długim czasie, znowu dzieje się coś złego. Giną zwierzęta, w lasach pojawiają się potwory z najstraszliwszych koszmarów, a dzieci zostają porwane. To może znaczyć tylko jedno, Otchłanny powrócił.
Zobacz więcej >

Celebrity Book TAG


Dzisiaj zaprezentuję Wam pierwszy na tym blogu Tag. Miałam zrobić jakiś już dawno, ale ciągle z tym zwlekałam i uzbierało się kilka nominacji, więc w najbliższym czasie będę zarzucała Was Tagami, ale bez przesady. Dzisiaj jest to Celebrity Book Tag, do, którego nominowała mnie Julka z Karmelowych Czytadeł, za co serdecznie Ci dziękuję, a więc zaczynamy!
Zobacz więcej >

Wystarczy siedem minut żeby zostać następcą („Następczyni")

Możliwe, że wiecie jak to jest. Kończycie trylogię, lub serię, jest to już zakończony rozdział w życiu, trzeba iść dalej. Po czym okazuje się, że będą kolejne części i wiesz, że musisz je przeczytać. Jeśli nie z ciekawości, to po prostu z przyzwyczajenia, bo może tak jak ja nie lubisz niedokończonych historii.
Zobacz więcej >

Dotyk, który zabija („Córka Zjadaczki grzechów")


Czy zastanawialiście się kiedyś, jak by to było nie mieć wyboru? Nie móc decydować o swojej przyszłości, ani o własnych uczuciach. Przeznaczenie. Wielu ludzi nadal w nie wierzy, ale czy ono istnieje? Sami podejmujemy decyzje, świadomi konsekwencji, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. Czasami o naszych wyborach decydują uczucia, innym razem jest to zdrowy rozsądek, ale mamy do tego prawo. A gdyby tak jednego dnia wszystko zostało nam odebrane. Gdyby przeznaczenie decydowało o naszej przyszłości?
Zobacz więcej >

Podsumowanie maja

Nadal nie mogę uwierzyć, że mamy już czerwiec, bo maj minął mi niesamowicie szybko. Jednocześnie był to jednak bardzo ciężki miesiąc i cieszę się, że mam go już za sobą. W maju trochę się działo, ale najpierw trochę o książkach, które przeczytałam.
Zobacz więcej >
Zatracona w słowach © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka