Co przyniesie marzec? (książkowo)


Kolejny miesiąc się kończy, aż dziw uwierzyć, że to już koniec lutego. Nienawidzę tego, że czas tak szybko leci, choć z jednej strony powinnam się cieszyć, gdyż każdy kolejny miesiąc przybliża mnie do upragnionego lata. Ale mniejsza z tym, nadchodzi marzec, więc również nowe książki, które wychodzą w tym miesiącu. Chciałabym przedstawić wam kilka pozycji, na które czekam i których jestem ciekawa.

Will Grayson, Will Grayson- John Green, David Levithen 

Premiera: 4 marca

Pewnego zimnego wieczoru w Chicago przecinają się ścieżki dwóch Willów Graysonów. Nazywają się tak samo, ale do tej chwili żyli w zupełnie różnych światach. Teraz ich życie rusza w całkiem nowym i nieoczekiwanym kierunku. Po drodze jest miejsce na przyjaźń i miłość, muzykę i futbol, a emocjonalna plątanina znajduje kulminację w najbardziej szalonym i spektakularnym musicalu, jaki kiedykolwiek wystawiono na deskach licealnych scen.

Już sama nie wiem od jak dawna chciałam przeczytać tą książkę. Czekałam na polskie wydanie, ale myślałam, że nie wytrwam i będę musiała przeczytać ją w oryginale, więc bardzo się cieszę. Okładka nie podoba mnie się tak bardzo jak poprzednie książki z tej "greenowskiej" serii, ale zawsze mogło być gorzej prawda? Po za tym przecież najważniejsza jest treść :) 


Kochani dlaczego się poddaliście?- Ava Dellaira

Premiera: 17 marca

Szesnastoletnia Laurel nie może się pogodzić z tragiczną stratą siostry. Szuka pomocy idoli, którzy też odeszli: Kurta Cobaina, Amy Winehouse, Jima Morrisona, Janis Joplin… Pisze do nich listy. Z tych listów układa się opowieść o niej samej, jej cierpieniu, samotności, poszukiwaniu siebie i przebaczeniu.

Byłam bardzo ciekawa tej książki, dlatego oczywiście chciałam wygospodarować trochę czasu na jej przeczytanie, jednak znów nie udało się mnie przed polską premierą. O okładce i tytule nie będę się wypowiadać, bo po prostu nie. Jak napisałam wyżej najważniejsza jest treść.

Eleonora i Park- Rainbow Rowell 

Premiera: 18 marca

Eleonora… nie sposób jej nie zauważyć: rude włosy, dziwne ciuchy. Czyta mu przez ramię. Uważa Romea i Julię za bogate dzieciaki, które dostawały wszystko, co chciały. Najbardziej nie lubi weekendów, bo spędza je bez niego. Park… Dobrze mu w czerni. Denerwuje się, gdy musi prowadzić samochód w obecności taty. Uwielbia imię Eleonory i nie skróciłby go ani o sylabę. Wie, która piosenka jej się spodoba, zanim ona zacznie jej słuchać. Śmieje się z jej dowcipów, zanim ona dotrze do puenty. Oto tocząca się w ciągu jednego roku szkolnego opowieść o dwojgu szesnastolatkach urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą – dość mądrych, by zdawać sobie sprawę, że pierwszej miłości prawie nigdy nie udaje się przetrwać, ale na tyle odważnych i zdesperowanych, by dać jej szansę.

Głośna premiera na którą czeka wielu książkoholików, w tym również ja. O twórczości pani Rowell, był bardzo głośno zwłaszcza zagraniczny booktube zachwycał się nad jej książkami. Polscy czytelnicy, którzy zdecydowali się przeczytać ją w oryginale, również nie narzekali, przynajmniej z tego co czytałam.Talon- Julie Kagawa

Premiera: 18 marca

Samotnie upadną, razem powstaną.

Przed wiekami członkowie zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią, smoki przetrwały. Z czasem stały się silne i przebiegłe, gotowe przejąć władzę nad światem. Młodziutka Ember Hill, po wcieleniu się w ludzką postać, zostaje wysłana ze szpiegowską misją do Kalifornii. To dla niej okazja, by zakosztować życia zwykłej nastolatki, nacieszyć się wolnością przed powrotem do Talonu, gdzie czekają na nią wyłącznie obowiązki. Ember jest odważna i zdeterminowana, ale też ulega ludzkim słabościom. Może właśnie dlatego jej misja okaże się tak trudna.


Książka, którą miałam przeczytać w oryginale, gdy okazało się, że wychodzi w Polsce, tak więc cierpliwie czekam na polskie wydanie. Książka ogółem opowiada o smokach ukrywających się pod ludzką postacią. Szczerze to uwielbiam smoki, a temat ten staje się coraz bardziej popularny z czego bardzo się cieszę.

Sekretne życie pszczół- Sue Monk Kidd

Premiera: 19 marca

Najsłynniejsza książka Sue Monk Kidd, autorki bestsellerowych Czarnych skrzydeł. Pachnąca miodem, ciepła, wzruszająca i przerażająca zarazem opowieść o konfliktach na tle rasowym i kobiecej przyjaźni ponad podziałami. Lily jest biała, ma 14 lat, oschłego, agresywnego ojca i olbrzymie poczucie winy. Przed dziesięcioma laty przez przypadek zastrzeliła swoją matkę. Spokój pomagają jej odzyskać noszące imiona letnich miesięcy, czarnoskóre mieszkanki pewnej pasieki w Tiburon, gdzie Lily trafia, jadąc śladami mamy. Ale nawet ten niezwykły azyl, gdzie pszczoły wiodą swoje sekretne życie, nie chroni przed światem zewnętrznym. Najważniejsza jest wiara w siebie… 

W niedalekiej przyszłości mam zamiar zabrać się za "Czarne skrzydła", czyli fenomen zeszłego roku.  Jestem bardzo ciekawa 
zarówno "Czarnych skrzydeł" jak i "Sekretnego życia pszczół". 

Clariel- Garth Nix

Premiera: 26 marca


Prequel kultowej trylogii fantasy o Starym Królestwie!

Akcja powieści rozgrywa się 600 lat przed narodzinami Sabriel, bohaterki oryginalnej trylogii. Tym razem główną bohaterką jest Clariel, młoda dziewczyna, która najbardziej na świecie lubi przebywać pośród dziczy lasu. Marzy jej się, by pewnego dnia zostać jednym z Pograniczników i spędzać życie jako łowca i strażnik. Wszystko zmienia się, kiedy jej matka zostaje przyjęta do Gildii Jubilerów w mieście Belisaere. Clariel musi wtedy dołączyć do Akademii, gdzie ma się nauczyć wszystkiego co niezbędne w życiu arystokratycznych elit. Na szczęście szybko okazuje się, że Clariel posiada wyjątkowe cechy – jest dziedziczką wielkiego Abhorsena, pilnującego, by świat zmarłych nie przenikał do krainy żywych. Posiada również cechę berserku, trudnego do opanowania gniewu, który daje jej jednak nadludzką siłę. Za namową nauczyciela magii, Clariel dołącza do grupy spiskowców, walczących z demonami. Celem bohaterki jest jednak przede wszystkim ucieczka z miasta i powrót do lasu, a nowo poznani przyjaciele mają jej w tym pomóc…


Już od dłuższego czasu chcę przeczytać Trylogię o Starym Królestwie. Obecnie poluję na całą serię, bo chciałabym ją sobie zmaratonować. "Clariel" to prequel tej(podobno) wspaniałej trylogii, dlatego już nie mogę się doczekać aż się za nią zabiorę.

Tak oto prezentują się książki na, które głównie czekam, oczywiście znajdzie się jeszcze kilka pozycji, ale to już wyjdzie w praniu.

Na jakie książki wy czekacie? Czy coś z moich wyborów przypadło wam do gustu? Może już wcześniej mieliście którąś na oku?

Zdjęcia okładek, podobnie jak i opisy pochodzą ze stron wydawnictw, pierwsze zdjęcie pochodzi z źródło

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zatracona w słowach © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka