Niebezpieczny układ


Hannah jest mądra, zabawna i po prostu piękna. To typ dziewczyny za jakim oglądają się mężczyźni. Można by przypuszczać, że niczego jej nie brakuje i bez problemów zdobędzie serce każdego faceta, jednak kolana miękną jej na widok Justina - przystojnego i uroczego futbolisty za którym szaleje, ale jest zbyt nieśmiała, by zrobić pierwszy krok. Tu pojawia się Garrett - niezwykle popularny, pewny siebie i swojej atrakcyjności kapitan drużyny hokeja, któremu korepetycje z Hannah ocaliłby skórę. Dziewczyna jest jednak odporna na jego wdzięki, dlatego chłopak oferuje jej swoją pomoc w zdobyciu serca Justina. Uderza w czuły punkt, ponieważ Hannah nie potrafi odmówić. Idą na układ, ale jakie będą jego konsekwencje? 

Do Układu ciągnęło mnie odkąd tylko przeczytałam o nim w zapowiedziach. Wbrew pozorom lubię literaturę z gatunku New Adult i kiedy coś mnie zainteresuje po prostu po to sięgam. Wiem, że wszystkie powieści z tego gatunku sprowadzają się do pewnego schematu i zazwyczaj nie można go uniknąć, ale sztuką jest rozwinąć całą historię w taki sposób, aby uczynić ją wyjątkową i oryginalną. Elle Kennedy zdecydowanie się to udało, bo Układ nie jest kolejną schematyczną historią jakich niemiara, ale świeżą, iskrzącą od emocji i humoru, pełną charakternych i zabawnych bohaterów lekturą, której nie da się nie polubić.

Największym atutem powieści Elle Kennedy są zdecydowanie bohaterowie, a szczególnie główna para, czyli Garrett i Hannah. Przez całą książkę towarzyszyłam zadziornej, sarkastycznej i nieufnej głównej bohaterce, która za wszelką cenę starała się nie ulec przystojnemu hokeiście. Starała się, naprawdę, uwierzcie mi na słowo, ale to Garrett, a jemu nie sposób nie ulec. Nie można również opanować się od śmiechu podczas czytanie dialogów tej dwójki, które pękają od sarkazmu, uszczypliwych uwag i ciętych ripost. Autorka wiele zyskała w moich oczach również za to, że oprócz niesamowitej pary głównych bohaterów w podobny sposób wykreowała również postacie drugoplanowe. 

Sięgając po Układ nie przypuszczałam, że okaże się tak wciągający, a przeczytanie całości zajmie mi tylko kilka godzin. Spodziewałam się porywającej lektury, ale przez tę książkę po prostu się płynie i to w zastraszająco szybkim tempie. Historia Hannah i Garretta pochłania, angażuje i prowadzi nieuchronnie do finału, który jak można przewidzieć już na samym początku będzie szczęśliwy. Nie myślcie sobie jednak, że obyło się bez komplikacji, bo co to za New Adult bez sekretów, problemów, wzlotów i upadków? Tego w tej książce również nie brakuje, podobnie jak ogromnej dawki uczuć i emocji, która uderza do głowy.

Układ to wciągająca i zabawna historia miłości, która pojawia się niespodziewanie i nieoczekiwanie zmienia świat głównych bohaterów. To historia o tym, że pozory mogą mylić, a ludzie często ubierają maski, za którymi ukrywają swoją prawdziwą osobowość. Powieść Elle Kennedy polecam wszystkim osobom spragnionym pochłaniającego i pełnego uczuć romansu, a osobiście już nie mogę doczekać się kolejnych tomów serii Off-Campus, w których poznam losy trójki najlepszych przyjaciół Garretta.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zatracona w słowach © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka