Chaos chce pożerać

Po roku spędzonym w Magisterium – tajemniczej szkole magii umiejscowionej pod ziemią Callum Hunt wraca do domu na letnie wakacje. Nie jest mu jednak łatwo, gdyż jego życie całkiem się zmieniło. Tęskni za przyjaciółmi, a także za Magisterium, które stało się dla niego domem. Towarzystwa dotrzymuje mu jego ogarnięty chaosem wilk Mord. Ojciec Calla jest przeciwny nauce syna i nie chce pozwolić mu wrócić do szkoły po wakacjach. Chłopiec odkrywa zamiary swojego ojca względem siebie, a także jego wilka, dlatego musi uciekać z domu. Call odnajduje schronienie w Magisterium razem ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi Tamarą i Aaronem, jednak niedługo później dowiaduje się o kradzieży Alkahestu – rękawicy zdolnej odebrać życie makarowi, czyli magowi władającemu magią chaosu, którym jest Aaron.

Pierwszy tom serii Magisterium, czyli Próba żelaza bardzo mi się podobał. Był to świetny wstęp dobrze zapowiadającej się serii, dlatego oczekiwałam, że drugi utrzyma poziom i okaże się równie wciągającą lekturą. W Miedzianej rękawicy wiemy już mniej więcej, jak funkcjonuje świat wykreowany przez Cassandrę Clare i Holly Black, dlatego możemy poświęcić całą naszą uwagę akcji, której jest w tej książce całkiem sporo.

Drugi tom przygód Calla i jego przyjaciół skupia się na ojcu chłopca i poszukiwaniu Alkahestu, czyli tytułowego magicznego artefaktu, który został skradziony. Callum razem z Tamarą, Aaronem i Jasperem opuszczają bezpieczne schronienie szkoły, by za wszelką cenę odzyskać rękawicę, zanim zostanie wykorzystana do złych celów. Poznajemy również szczegóły z przeszłości Wroga Śmierci, czyli głównej złej postaci, a także co wiąże go z Callem i jego rodziną. Z wielkim zainteresowaniem przewracałam kartki Miedzianej rękawicy, odkrywałam kolejne tajemnice i informacje dotyczące świata stworzonego przez autorki. Książka nie jest obszerna, gdyż ma trochę ponad trzysta stron, a czyta się ją niesamowicie szybko, co z jednej strony jest zaletą, ale z drugiej, gdy już zaczęłam lekturę nie miałam wcale ochoty jej kończyć. 

Call zmienił się od pierwszego tomu. Największy wpływ miała na to tajemnica, którą chłopak odkrył pod koniec Próby żelaza. Porządnie namieszała mu ona w głowie i sprawiła, że Call sam już nie wie, kim tak naprawdę jest. Przez całą książkę obserwujemy jego zmagania ze sobą, a także wewnętrzną walkę dobra ze złem. Główny bohater sam dźwiga brzemię tajemnicy na swoich barkach, gdyż obawia się, że kiedy wyzna prawdę, straci jedynych prawdziwych przyjaciół, jakich kiedykolwiek miał.

Cassandra Clare i Holly Black w swojej powieści przykładają wielką wagę do przyjaźni, która jest jednym z kluczowych elementów tej serii, a także do poświęcenia dla drugiej osoby. Call, który nigdy nie miał prawdziwych przyjaciół, w Magisterium poznał Tamarę i Aarona, którzy zawsze się za nim wstawią. Autorki pokazują, jak wiele znaczy zaufanie, a także, że prawdziwa przyjaźń potrafi pokonać największe przeciwności.

Miedziana rękawica to świetna kontynuacja, przy której bardzo dobrze się bawiłam i miło spędziłam czas. Już nie mogę doczekać się kolejnego tomu tej serii, ponieważ książki fantastyczne, nawet jeśli skierowane do młodzieży to coś, czego nigdy nie będę miała dość. Bardzo podoba mi się to, w jakim kierunku autorki postanowiły skierować swoją serię. Znajdziecie w niej przyjaźń, przygody, a także wartką akcję, a to wszystko sprawi, że na pewno nie będziecie się nudzić, a z wielkim zaangażowaniem i przyjemnością zagłębicie się w ten pełen magii świat. 

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Albatros 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zatracona w słowach © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka