Życie po drugiej stronie płotu


Życie Samanthy Reed zawsze było poukładane i spokojne. Nigdy niczego jej nie brakowało, chociaż dziewczynę oraz jej siostrę wychowywała samotnie matka, która bez reszty poświęca się pracy i polityce. Sam od lat interesowała głośna, wielodzietna rodzina Garrettów mieszkająca obok, którą obserwowała przez okno swojej sypialni. Wszystko zmienia się pewnego letniego wieczoru, kiedy Jase Garrett wspina się do niej na dach...

Sam i Jase zakochują się w sobie, a rodzina chłopaka przyjmuje dziewczynę z otwartymi ramionami. Pierwsza miłość odmienia Samanthę, która jednak mimo to początkowo ukrywa swój związek przed bliskimi. Wszystko bardzo dobrze się rozwija, a Sam jest szczęśliwsza niż kiedykolwiek wcześniej. Wedy jednak dzieje się coś niemożliwego, a świat dziewczyny się rozpada. Jak ma pomóc jednej ukochanej osobie, nie raniąc przy tym innej? Której rodzinie pozostanie wierna, a może odnajdzie siłę i sama siebie ocali?

Sięgając po Moje życie obok spodziewałam się lekkiej i przyjemnej, nawet banalnej historii miłosnej, przy której miło spędzę czas. Nawet nie wiecie, jak bardzo zostałam zaskoczona. Nie spodziewałam się tak dojrzałej i dobrze napisanej historii z ludzkimi, pełnokrwistymi bohaterami, którzy mają realne problemy, które nie znikają w jednej chwili.

Zacznę od tego, jak szybko i niespodziewanie polubiłam głównych bohaterów, którzy już na pierwszych stronach zyskali moją sympatią. Sam i Jase to nie kolejna para pokrzywdzona przez los, która stara się odnaleźć w sobie nawzajem ratunek. Są całkiem zwyczajni i niesamowicie prawdziwi. To normalni ludzie, którzy próbują wspólnie znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Mają własne i dość powszechne problemy, jednak wspierają się nawzajem. Chociaż Sam jest w pewnej chwili kompletnie załamana i postępuje dość schematycznie, to biorąc pod uwagę jej charakter i sytuację, w której się znalazła, jest to według mnie zrozumiałe.

W Moim życiu obok autorka kładzie szczególny nacisk na emocje i uczucia. Mamy w niej ukazaną pierwszą miłość, która nie jest przesłodzona, ani wyidealizowana. Ma swoje wzloty i upadki, a także typowe dylematy. Książka nie skupia się jednak tylko na ich uczuciu, gdyż przez powieść przewija się również masa barwnych i wielowarstwowych postaci, które również muszą mierzyć się ze swoimi problemami. W pewnym momencie główna bohaterka zostaje postawiona w bardzo trudnej sytuacji, która przedstawia, jak pozostać lojalnym wobec jednej bliskiej osoby, nie raniąc i zdradzając przy tym drugiej.

Moje życie obok to ciepła i urocza historia pierwszej miłości, jej wzlotów i upadków. To wzruszająca, pełna emocji, a także życiowych bohaterów książka, która bardzo mnie zaskoczyła. Jeżeli szukacie prawdziwej, realnej historii, która mogła wydarzyć się naprawdę, to nawet się nie zastanawiajcie i sięgajcie po powieść Huntley Fitzpatrick. To książka idealna na lato, lekka i przyjemna, ale napisana bardzo dojrzale, która przedstawia rodzinne problemy i życiowe dylematy.


Za możliwość zrecenzowania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zatracona w słowach © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka