Top 5 książek 2014 rokuNa wstępie pragnę zaznaczyć, że są to książki które przeczytałam w 2014, a nie które zostały w nim wydane. Nie przypisuję żadnej z nich jakiegoś konkretnego numerka, gdyż wszystkie uważam za naprawdę dobre i warte polecenia. Nie podoba mi się szufladkowanie takich powieści, czy tworzenia dla nich rankingu, ale mniejsza z tym, oto one: 

Złodziejka książek
 


Piękna i wzruszająca opowieść o sile słowa, zarówno pisanego jak i mówionego. Słowa wykorzystywanego na różne sposoby, tak samo na dobre jak i na złe. Pokazuje nam jak wiele prawd jest zawartych w książkach. Warta przeczytania, również z powodu nietypowego narratora, jakim jest Śmierć. 

Korona w mrokuGenialna kontynuacja mojej ukochanej serii. Drugi tom okazał się jeszcze lepszy od drugiego. Kolejna część przygód Celaeny, która zyskała tytuł królewskiej zabójczyni. Książka pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, której fabuła pędzi do przodu w zastraszającym tempie.

 Jaskiniowiec


Książka, która jak możemy przeczytać na okładce została najlepszym norweskim kryminałem 2012 roku. „Jaskiniowiec” dzięki swej nieprzeciętnej fabule, jak i mistrzowskiemu wykonaniu zasłużył sobie na ten tytuł. Książka trzymająca czytelnika w napięciu, przyciągająca swoją prostotą i „tym czymś” co lubię w kryminałach. W tym roku nie miałam okazji przeczytać ich wiele, jednak na pewno nie zawiodłam się na „Jaskiniowcu”. Mam nadzieję poznać przyszłe, jak i wcześniejsze sprawy Williama Wistinga.

Cud chłopakNie oceniaj ludzi po wyglądzie. Piękna historia o odrzuceniu i odmienności. O przyjaźni mimo wszystko i o bezwarunkowej miłości. Dojrzała opowieść ukazana z dziecięcego punktu widzenia. August odrzucony przez rówieśników z powodu swojego wyglądu, stara się żyć jak każdy inny chłopiec. Pokazuje, że nie ma sensu rozpaczać nad czymś, czego nie można zmienić, a zawsze mogło być gorzej.

   
Piąta fala
  
 


Kolejna książka o kosmitach i zagładzie ludzkości, która mimo tak oklepanego tematu nie okazała się schematyczna. Po czterech falach kosmicznej inwazji, niedobitki ludzkiej cywilizacji walczą o życie. Wartka akcja wciąga czytelnika i na kilka godzin przenosi go do opanowanej przez kosmitów planety. Mamy okazję przeżywać inwazję z punktu widzenia kilku osób, co tylko wzmaga ciekawość. Książka naprawdę wciągająca, którą pochłania się w kilka godzin.
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zatracona w słowach © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka