10 idealnych książek na powrót do szkoły


Dzisiaj oficjalnie rozpoczął się rok szkolny. Z samego rana musiałam wbić się w ładne ubranie i wyruszyć, dość niechętnie na rozpoczęcie. Zdecydowanie w całym roku to właśnie moment powrotu do szkoły jest dla mnie najcięższy. Po miesiącu, gdy już przywyknę do codziennej rutyny, jest o wiele łatwiej, jednak zawsze we września mam doła, którego staram się rozpędzić przy pomocy książek. O wiele łatwiej przebrnąć mi przez ten miesiąc czytając książki o szkole, a raczej o bohaterach uczęszczających do szkoły. Poniżej przedstawiam Wam listę dziesięciu tytułów, które idealnie nadają się na przeczytanie w dopiero co rozpoczętym roku szkolnym.


Lato dobiega końca, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Przed jego oficjalnym końcem chciałabym Wam przedstawić Emely, która swoim ciętym językiem i nieustannymi przepychankami z Elyasem nie raz wywołała uśmiech na mojej twarzy. Jest naprawdę zabawną i przy okazji upartą osobą, więc jeśli chcecie poznać ją lepiej sięgnijcie po Lato koloru wiśni.

Szkoła dla Złotych, a w niej jeden z Czerwonych, który pragnie zmienić świat. Przechodzi fizyczną przemianę, zdaje egzaminy, dostaje się do szkoły, przeżywa chrzest, by trafić do szkoły, w której zginie, bądź przeżyje. Lekcje trwają nieustannie, dzień i noc trzeba mieć się na baczności, bo nawet twój najlepszy przyjaciel może okazać się wrogiem.


Nowa szkoła. Nowi znajomi i pewna tajemnicza dziewczyna, której imię jest nazwą stanu Ameryki. I oczywiście Miles, który wreszcie może zasmakować wolności. Jakie wydarzenia, które zmienią jego życie i sposób patrzenia na świat wydarzą się w szkole z internatem Culver Creek? Ja już to wiem, a Ty? 

Przystojny, wysoki, arogancki i zielonooki, to już na wstępie nie wróży nic dobrego. Szczególnie gdy w czasie lekcji nieustannie dźga cię długopisem w plecy. Kim tak naprawdę jest? Niewiele osób wie co Daemon Black ukrywa przed światem, ale może Kathy uda się tego dowiedzieć? Jaka jest ta książka? Opisz ją w trzech słowach. Zabawna, lekka i wciągająca, nic dodać nic ująć.

Czy można uwierzyć bohaterce, która nie ufa sama sobie? Co jest prawdą, a co wymysłem? Mara nie jest normalna i ona o tym wie, ale czy Ty już się o tym przekonałeś/łaś?  

Tragiczne wydarzenia. Przeprowadzka. Nowa znajomość. Szkoła i zaskoczenie... Chwila, chwila, przecież to już było. Racja, było, ale na pewno nie zostało napisane w tak wyjątkowy sposób, jak Pułapka uczuć. Nie można opisać jej jednym słowem. Może wzruszająca... Chwytająca za serce, nie to nie wystarczy. Przekonajcie się sami jak wiele uczuć wzbudzi w Was powieść Colleen Hoover, a potem koniecznie dajcie mi znać.


Każdy kiedyś rozpoczynał naukę w nowej szkole, czego być może się obawiał, bądź nieustannie dopadały go wątpliwości. Charlie poradził sobie z tym, pisząc pamiętnik. Jak Ty poradziłeś/łaś sobie ze stresem przed pójściem do nowej szkoły? A może wcale się tym nie przejmowałeś/łaś? Przyjaźń, miłość, akceptacja to właśnie Charlie!

Książka o dziesięciolatku, czemu nie? Książka o dziesięciolatku ze zdeformowaną twarzą, który pierwszy raz idzie do szkoły, to już inna sprawa. Dlaczego nie czytamy książek o dzieciach, szczerze to nie mam pojęcia, ponieważ można z nich wynieść o wiele więcej niż z niejednej pozycji dla dorosłych. Taki właśnie był Cud chłopak, więc „Nie oceniaj książki ludzi po okładce wyglądzie".

Nieco mroczna historia o grupce czarownic, która już na samym początku zaskakuje mocnym wstępem. Krąg jest pełen wartościowych porad, które na pewno przydadzą Ci się w wyjątkowej sytuacji, do której zalicza się misja uchronienia swojego miasta przed demonami, gdy w plecaku czeka na odrobienie praca domowa. Jak poradzić sobie w szkole, gdy odkryje się w sobie niezwykłe zdolności? Koniecznie przeczytajcie Krąg, a na pewno się dowiecie. 


Harry'ego Pottera jak przypuszczam, każdy już zna. Jeśli nie z książek to na pewno z filmów, więc może nadszedł czas na coś nowego? Co powiecie na Próbę żelaza? Szkoła Magii, czarodzieje i Callum Hunt, który nie wyróżnia się zbytnio z tłumu, ale na pewno będzie zacnym towarzyszem podczas wędrówki poprzez podziemne korytarze Magisterium.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zatracona w słowach © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka