5 książek na jesień


Jesień rozpoczęła się już jakiś czas temu, a ja jeszcze nie poleciłam Wam pięciu książek na jesień, dlatego dziś nadrabiam zaległości i prezentuję książki, które idealnie nadają się na długie jesienne wieczory.

 Barcelona XX wieku. Wąskie ulice, zaułki i skrywane tajemnice. A w samym środku Cmentarz zapomnianych książek. Możesz wybrać tylko jedną, jedną jedyną książkę, którą ocalisz od zapomnienia, która przylgnie do Ciebie na całe życie. Daniel już wybrał. Znalazł ją wciśniętą na półce między innym, ale ta wydała mu się wyjątkowa, chciała, aby ją wybrał i zmierzył się z konsekwencjami swojej decyzji. Jego życie już nigdy nie będzie takie samo. A czy ty już wybrałeś/łaś? 

Jasnowidze. Sajon. Senny krajobraz. Londyn. Szeol. Gdzie, co, kiedy?! Wydaje się to trochę zagmatwane, ale wcale takie nie jest. W przyszłości wszystko wygląda inaczej. Pośród zwykłych ludzi żyją jasnowidze, na których poluje Sajon. Jeśli dasz się złapać, trafiasz do Szeolu I, czyli kolonii karnej dla jasnowidzów. Tam wszystko może się wydarzyć, a jeśli chcesz przeżyć, musisz walczyć z całych sił. 

Twoje życie jest całkiem normalne. Nie najechali nas kosmici z innej planety. Nie żyjemy w dystopijnej przyszłości, a magia nie istnieje, ale czy na pewno. Wyobraź sobie, że jednego dnia wszystko się zmienia. Odkrywasz w sobie zdolności, poznajesz innych, a razem tworzycie Krąg. Jesteście zmuszeni do walki z siłami, których nie rozumiecie, a oprócz tego jest jeszcze szkoła, prace domowe i codzienne problemy. Nie łatwo jest być Wybrańcem w dzisiejszych czasach. 

 Czy naprawdę możemy wierzyć w to, co czytamy? A co jeśli narratorka sama nie zawierza swojej pamięci? Co jest prawdą, a co wymysłem? Mara wydaje się normalną dziewczyną. Zaczyna naukę w nowej szkole, poznaje nowych ludzi, ale wspomnienia nie dają jej spokoju. Co tak naprawdę wydarzyło się w  zamkniętym szpitalu psychiatrycznym przed jego zawaleniem? Ja już wiem, a Ty?

Od dawna marzyła mi się podróż do innego wymiaru, gdzie wszystko wyglądałoby inaczej. Spotkaliście kiedyś czarownicę? Oczywiście, nie taką z różdżką, a z wolitem? Jeśli nie to macie kolejny powód, by sięgną po tę książkę, gdzie magia przeplata się z nauką, a nic nie jest takie, jakim nam się wydaje.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zatracona w słowach © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka