Week with Quick #2 („Prawie jak gwiazda rocka”)

Amber nie ma w życiu łatwo. Od pewnego czasu mieszka razem z mamą i psem w szkolnym autobusie. Ma zwariowanych znajomych, uczęszcza do kościoła, gdzie uczy koreańskie diwy angielskiego. Odwiedza staruszków, w których życie stara się wnieść trochę radości. Marzy o pójściu na studia i ciężko pracuje, by osiągnąć cel. Mimo, że wszystko sprzysięgło się przeciw niej, ona nadal pragnie zarażać ludzi swoim optymizmem.

Kolejna książka Quicka, która chwyta czytelnika za serce. Mimo trudnych tematów, które zostają tutaj poruszone, to nie jest smutna książka. Promieniuje z niej optymizm, radość i chęć do dalszego życia. Wielu ludzi, którzy znaleźliby się w sytuacji Amber załamałoby się, ona jednak mimo tylu przeciwności, brnęła dalej, nie pozwalając stłamsić swojej pozytywnej energii.

Jest to prosta i lekka lektura, która w nawale melancholijnych powieści, którymi jesteśmy zasypywani, pozwala na chwilę odetchnąć. Nie przygniata nas, wręcz przeciwnie napełnia dawką radosnej energii. Amber to osoba, której zależy na tym by jak najwięcej ludzi cieszyło się życiem. Sama straciła bardzo wiele, jednak nadal dążyła do wyznaczonego sobie celu. Nie potrafiła zamęczać się niepowodzeniami, doszukiwała się w innych radości i tego, co najlepsze. 

Styl autora jest lekki, a przez to łatwo przyswajalny. Pozwala nam całkowicie oddać się klimatowi książki i całkowicie zagłębić w tej historii. Quick tworzy prawdziwych bohaterów, nastolatków mających zwykłe problemy, zmagających się z monotonną codziennością, którą pragną urozmaicać na różne sposoby. Autor urozmaicił także swoją historię, o haiku, które okazały się dla mnie całkiem nowym szesnastosylabowym sposobem na wyrażanie uczuć.

Po raz kolejny powieść Quicka wywarła na mnie ogromne wrażenie, a sam autor zyskał w moich oczach. Stworzył powieść jednocześnie lekką, radosną i optymistyczną, a także poważną i wzruszającą. Jest to opowieść, która porusza sam sens szczęścia. Podczas czytania śmiejemy się, wzruszamy, a także zachowujemy powagę. Jest to powieść, po którą powinien sięgnąć każdy, choćby tylko po to by zaznajomić się z twórczością tego autora.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zatracona w słowach © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka