Liebster Blog Award po raz pierwszy + zmiany

Dziś mam do zaprezentowania Liebster Blog Award po raz pierwszy na moim blogu, a jednocześnie drugi, gdyż poprzednie odpowiedzi niestety mi się usunęły. Serdecznie dziękuję za nominację i zapraszam was na blog Rudej i jej odpowiedzi tutaj. Wytrwajcie do końca, gdyż tam czają się odpowiedzi na jak sądzę to najważniejsze pytanie, ale o tym na końcu, a tymczasem trochę o mnie ;)


Z jakiego powodu założyłaś bloga?

Bloga założyłam z miłości do książek. Uwielbiam o nich rozmawiać, dzielić się swoją opinią i dyskutować o książkach. Tak naprawdę, przed założeniem bloga nie miałam, z kim tego robić, ponieważ żadne z moich przyjaciół, czy znajomych w ogóle nie czyta książek. No, chyba, że lektury, ale nie zawsze.

Czy były takie momenty, kiedy zastanawiałaś się nad zakończeniem blogowania? Jakie?

Nie

Czy wzorujesz się na innych uczestnikach blogosfery?

Nie, nie wzoruję się. Codziennie przeglądam blogosferę i na bieżąco śledzę newsy, czytam recenzje, artykuły i oglądam vlogi. Uważam, że to nie jest wzorowanie się, choć chciałabym wprowadzić więcej akcji na mojego bloga. Oczywiście, niektóre zostały już wdrożone w życie na innych blogach, mimo to chciałabym je zrobić, w niektórych akcjach nie wystarczy tylko zmienić nazwy, nawet, jeśli sama na to wpadłam, a zostało to zrobione na innym blogu, to miałabym tego nie robić? Why, why not?

Jaki gatunek książek najbardziej cenisz?

Cenię sobie wszystkie gatunki, gdyż według mnie każdy z nich jest coś wart, każdy wnosi coś nowego i nie powinno się ograniczać tylko i wyłącznie do jednego gatunku, jeśli jednak chodzi o to, który najlepiej mnie się czyta jest to moja jedyna i najukochańsza FANTASTYKA! <3

Czy zdarzyło Ci się wybrać książkę tylko ze względu na interesującą okładkę? Jaka to była książka?

Tak, niestety cierpię na tą uciążliwą(niekiedy) przypadłość, że uwielbiam piękne okładki <3 Wiem, wiem "nie oceniaj książki po okładce", znam to, jednak czasami tak się nie da. Zazwyczaj przy wyborze książek najpierw patrzę na okładkę, a dopiero potem czytam opis. Gdy do wyboru jest tak wiele książek, a nie mam po prostu czasu na czytanie każdego opisu, zwracam uwagę na okładki. Do książek, które wybrałam ze względu na interesującą okładkę należy właściwie większość moich książek, o wiele łatwiej byłoby wymienić książki, przy których nie kierowałam się okładom.

Gdybyś mogła zrobić coś dla świata, co by to było?

Chciałabym wynaleźć lekarstwo na raka, mimo że jestem okropna z chemii.

Co uważasz za swoje największe osiągnięcie?

Szczerze to nie wiem, gdyż uważam, że sprawę przesądza to "najważniejsze", zawsze mam problem z wybraniem tylko jednej możliwości, dlatego nie podam żadnego konkretnego osiągnięcia. Powiem za to, że dla mnie ogromnym osiągnięciem było właśnie założenie bloga. Uwielbiam pisać i jest to moja wielka pasja, ale zawsze miałam problem, aby przełamać się i wyjść do ludzi. Dlatego blog jest jednym z moich największych osiągnięć, prowadzę go, czerpiąc z tego przyjemność i jesteście jeszcze wy, być może na razie to mały krąg osób, ale mam nadzieję, że będzie coraz większy ;)

Co chciałabyś zrobić, gdyby nie przeszkadzał Ci strach?

Nie wiem, naprawdę nie wiem. Każdy się boi, niektórzy ciągle się czegoś boją, u innych, jak na przykład u mnie strach pojawia się dopiero przed zrobieniem czegoś, nawet, jeśli wcześniej się tego nie bałam, to dosłownie w ostatniej chwili ogarniają mnie wątpliwości i czuję taki zalążek strachu. Tak, wiem, trochę to pogmatwane ;)

Na co dzień wybierasz filmy czy seriale?

Nie mam na to przyjętej zasady. Swój wolny czas dzielę pomiędzy książki 50%, filmy 25% i seriale 25%, chociaż filmy oglądam zazwyczaj weekendy,  w tygodniu staram się obejrzeć przynajmniej jeden odcinek serialu dziennie.

Bez czego nie wyobrażasz sobie życia?

Nie wyobrażam sobie życia bez słów. To one kształtują moją rzeczywistość, bez nich życie stałoby się bezbarwne, straciłoby sens. To właśnie słowa pozwalają wyrażać uczucia i tworzą książki, bez, których również nie wyobrażam sobie życia, ale to się rozumie samo przez się.

„Zawsze trzeba być ostrożnym z książkami i z tym, co w nich jest, bo słowa mają moc zmieniania ludzi.” 

Cassandra Clare – Mechaniczny anioł

Jaki jest klucz do osiągnięcia sukcesu?

Drzwi jest wiele, a co za tym idzie, również i kluczy. Jeśli jednak chodzi o taką główną przyjętą zasadą to jest to według mnie ciężka praca i dobre chęci, bez tego nas sukces jest niestety skazany na porażkę :(To już wszystkie pytania. Teraz przyszedł czas na inną odpowiedź. Jak zapewne zauważyliście blog zmienił nazwę, która podoba się mnie o wiele bardziej niż poprzednia i, która jak uważam o wiele bardziej do mnie pasuje. Postanowiłam nie zakładać nowego bloga ani nie przenosić tego, gdyż, to nadal ja i nadal piszę, więc nie widziałam w tym żadnego sensu. Ogólnie, to z tą nazwą było różnie, gdybyście chcieli wiedzieć jestem beznadziejna w wymyślaniu nazw. Na waszym miejscu nie zdziwiłabym się również, gdyby w najbliższym czasie logo i szablon uległy lekkim  modyfikacją, ale o tym jeszcze się pomyśli. Początki zawsze są ciężkie, gdyż wiem, to z własnego(życiowego) doświadczenie, ale dla mnie z dzisiejszym dniem ten jakby początek się kończ i ruszam z pełną  parą, trzymajcie kciuki :D Na razie nie nominuję nikogo, postaram się w dość niedalekiej przyszłości skleić tych kilka pytań i dopiero, wtedy,   kogoś nominować, a, tymczasem, Czytelniczego dnia ;)Co myślicie? Czy te pytania sprawiłyby wam problem?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zatracona w słowach © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka